Fassaadi värvimine

Fassaadi värvimine

Fassaadi värvimine on oluline nii välimuse kui ka ilmastikukindluse poolest. Korralikult värvitud fassaad säilitab oma väljanägemise pikka aega. Värvid kaitsevad fassaadi 5-15 aastat, olenevalt värvi kvaliteedist.

Pakume fassaadi värvimise teenust juba üle 15 aasta. Värvime nii puitfassaade kui ka krohvfassaade. Oluline on enne fassaadi värvimist teostada fassaadil survepesu. Siis on kindel, et värv püsib pikemat aega. Värvitav pind peab olema enne kuiv ja puhas – sellel ei tohiks olla kastet ega vihmapiisku.

Värvimiseks tuleks valida kuiv ilm, kus temperatuur oleks vähemalt +5 kraadi. Parim õhutemperatuur värvimiseks on +15- +20 kraadi. Otsene päike ja väga kuum ilm raskendavad värvimist, kuna värv kuivab liialt kiiresti ja tulemus võib jääda ebaühtlane.

fassaadi värvimine

Me värvime hoolikalt fassaadi kaks korda üle tänapäevaste Aqua Balance fassaadi värvidega. Neile toodetele ei lisata enam keskkonda reostavaid kemikaale (erinevaid biotsiide), mille abil varasemalt prooviti võidelda vetikate, hallituste ja samblike vastu. Keemia kasutamine ei ole ennast õigustanud, kuna efekt on lühiajaline ning kogu kaitsekiht lõpetab oma teekonna varem või hiljem põhjavees.

fassaadi värvimine

Puitfassaadi värvimine

Fassaadi värvimine on oluline, kuna puit on nõudlik materjal, mis vajab hooldust ja viimistluskatte uuendamist. Kui lasta puidul laguneda, tuleb kogu pind üle lihvida ja viimistlus täielikult uuendada. Mida arvesse võtta?

Päikesepoolne külg nõuab rohkem hooldust. Lõunapoolsel küljel, eriti kui pole ühtegi varju pakkuvat objekti, tuleb arvestada fassaadiviimistluse kiire lagunemisega. UV-kiirgus sööb puidukiudude vahel olevat ligniini, mistõttu puit hakkab vähehaaval lagunema ja muutub aja jooksul halliks. Parim kaitse selle vastu on värv.

Päikesepoolsel seinal vananeb värv kiiremini. Päikesepoolne külg tuleks vaadata üle vähemalt iga viie aasta järel, sest seal vananeb värv peaaegu kaks korda kiiremini kui varjupoolel.

Fassaadi värvimine on garantiiajaga umbes 5–8 aastat. Sõltuvalt värvi liigist, kvaliteedist ja sobivusest on selle vastupidavus väga erinev. Värvi keskmine garantiiaeg on 5–8 aastat. Valikus on aga ka värve garantiiajaga 15 aastat.

Lasuurvärvi esimene ülevaatus tuleks teha juba 1–3 aasta pärast. Järgmine renoveerimisintervall (mis näeb ette fassaadi veelkordset lasuurikorraga katmist) ei pea olema 3–4 aastat, nagu see on paljudel juhtudel, vaid palju pikem. Esimesel renoveerimisel saavad kõik tekkinud mikropraod katte ja puit saab lisakaitse, kõrvaldatakse vee sissetungi oht ja värv kaitseb puitu kindlalt edasi.

Igale puidule oma värv. Kuna puitu on mitmesugust, kasutatakse eri puidumaterjalide puhul eri värve. Üks olulisemaid määrajaid seejuures on puidu maht – puit on muutuva mahuga materjal. Pole olemas puitu, mille maht ei muutuks.

fassaadi värvimine

Fassaadi värvimine hea kvaliteediga värviga on ühtlasi suureks kaitseks. Oluline on ka värvi kvaliteet. Hea kvaliteediga värvid on valmistatud selleks, et värvitavat pinda maksimaalselt kaitsta, mitte lihtsalt soovitud värvitooni anda. Kuid ka sel juhul erinevad värvid üksteisest.

Fassaadil ei soovitata kasutada liiga siledat (hööveldatud ja lihvitud) puitmaterjali, kuna sel juhul nakkub värv halvemini ja peab vähem vastu. Spetsialistid kasutavad vähetöödeldud materjali – sel juhul suureneb küll ka värvikulu, kuid puidule on tagatud parem kaitse.

Puidu sisekülg vajab samuti töötlust. Sageli juhtub, et ehitajad kinnitavad lauad seina ebapiisavate ventilatsioonivahedega ja seejärel värvivad kogu välispinna, sisekülje aga unustavad. Selle tagajärjel koguneb kaitsmata puidupoolele talvel niiskus. Selliselt töödeldud puitmaja fassaadil pikka iga ei ole.